Atrakcje turystyczne dla dzieci i dorosłych w Sorkwitach

Sorkwity są miejscowością leżącą w województwie warmińsko-mazurskim. Są siedzibą gminy Sorkwity. Wieś umiejscowiona jest nad jeziorami: Gielądzkim i Lampackim.

Sorkwity pełne są atrakcji turystycznych. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to malownicza miejscowość, w której warto spędzić wakacje. Warto wybrać się tu, aby odpocząć od codziennych zmartwień z dala od zgiełku miasta. Z racji tego, że jest to niewielka miejscowość nadaje się przede wszystkim dla osób, które podczas wyjazdu pragną się zrelaksować. Dobry wypoczynek umożliwi tutejsza baza noclegowa [➤zobacz noclegi Sorkwity z portalu meteor]. Należy pamiętać, że planując wakacje trzeba zadbać o wygodne noclegi. Sorkwity sprawią, że wakacje będą pełne przygód oraz pozwolą na wspaniały odpoczynek.

Położenie nad jeziorem miejscowości Sorkwity [➤zobacz info Sorkwity] daje wiele możliwości. Wybierając się tutaj z rodziną można mieć pewność, że nie zabraknie atrakcji podczas wakacyjnego pobytu. Kiedy dopisuje pogoda warto wybrać się na plażę. Może być to dobra opcja, by rozpocząć swoją przygodę z pływaniem. Warto zachęcić dzieci do nauki pływania, szczególnie gdy jezioro jest strzeżone. Wspaniałą atrakcją będzie również wiosłowanie na stojąco. Jest to rodzaj ćwiczeń nad jeziorem przeznaczony dla wszystkich. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń dotyczących wieku lub płci. Sport ten uczy równowagi oraz stanowi podstawę dla surfingu.

Wspaniałą atrakcją będzie również zwiedzanie wsi. Sorkwity są miejscowością, w której można znaleźć sporo zabytkowych obiektów. Jednym z nich jest pałac. Zabytek ten znajduje się na obrzeżach wsi, na przesmyku między jeziorem Gielądzkim i Lampackim. Wokół pałacu znajduje się ogród. Park krajobrazowy ukształtowany został podczas budowy. Dzisiaj zajmuje już nieco mniejszy teren. Można zobaczyć tam okazały drzewostan. Tam również rośnie miłorząb japoński. Warto wybrać się tu z rodziną na spacer. Innym zabytkiem jest również kościół w Sorkwitach. Wcześniej stał tam stary kościół kryty słomą. Wykonany był z muru pruskiego. Nowy kościół wybudowany został w stylu barokowym, a jego wygląd nie zmienił się od połowy XVIII wieku.

Dobrym pomysłem będzie również spacer po lesie. Sorkwity są miejscowością, gdzie sporo jest terenów leśnych, zatem można wybrać się na wędrówkę z dziećmi. Dla bardziej wytrwałych przeznaczone są odpowiednie szlaki. Dystans, jaki trzeba pokonać jest stosunkowo długi. Można wybrać szlaki piesze lub rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *