Chałupy i najbliższa okolica

Chałupy to mała, ale dobrze rozwinięta pod względem turystycznym miejscowość letniskowa, położona na samym środku Mierzei Helskiej. Leży zaledwie 8 kilometrów od Władysławowa, dzięki czemu stanowi również świetną bazę wypadową do popularnej miejscowości, znanej ze świetnych imprez. Kiedyś Chałupy były typową miejscowością rybacką, jednak w latach 80. zasłynęły ze swojej plaży dla nudystów, o której śpiewał sam Zbigniew Wodecki. Od tamtej pory zaczęły się w bardzo szybkim tempie rozwijać, a znakomite warunki wodne i pogodowe ustanowiły tę miejscowość centrum polskiego windsurfingu i kitesurfingu.

Będąc w Chałupach, na pewno zauważymy mnóstwo latawców, unoszących się nad taflą Morza Bałtyckiego. W Chałupach również działają jedne z najlepszych w Polsce szkół tych właśnie sportów wodnych i może to być znakomity sposób na spędzenie ekstremalnych wakacji. Miejscowość ta jest też świetną bazą wypadową do wymienionego już wyżej Władysławowa, ale również Jastarni, drugiego bardzo znanego ośrodka sportów wodnych w Polsce czy do Jastrzębiej Góry, miejscowości znanej z przepięknych klifowych wybrzeży i szerokich plaż odgrodzonych od miasta lasem, ale również z corocznego festiwalu whisky, na który w każdym roku możemy spotkać tysiące miłośników tego trunku. Jest to niewątpliwie jedna z najciekawszych i bardzo popularnych atrakcji nad polskim morzem.

W okolicy Władysławowa również rozciąga się Nadmorski Park Krajobrazowy, który ma powierzchnię prawie 19 tysięcy hektarów. Na terenie całego parku znajduje się 14 mniejszych rezerwatów, ale przede wszystkim znajdziemy tam praktycznie wszystkie możliwe typy brzegu morskiego południowej części Morza Bałtyckiego. Nie jest to może atrakcja pokroju parku narodowego, ale na pewno warta większego zainteresowania.

Oczywiście Chałupy posiadają znakomicie rozwinięte noclegi [szczegóły na portalu Meteora], ponieważ odbywa się tu wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i sportowych, na które zjeżdżają w jednym czasie tysiące turystów i innych osób zainteresowanych. Baza noclegowa stoi tu na bardzo wysokim poziomie, gdyż miasto od lat 80. cały czas się rozwija i rozbudowuje infrastrukturę turystyczną. Znajdziemy tu wiele godnych uwagi hoteli, pensjonatów czy ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych w bardzo przystępnych cenach o dobrym standardzie i wyposażeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *