Co warto zobaczyć w Wałbrzychu?

Wałbrzych to miasto położone na południowym zachodzie Polski, na Pogórzu Zachodniosudeckim oraz w Sudetach Środkowych, nad rzeką Pełcznicą. Oprócz ciekawej fauny i flory oraz klimatu oceanicznego, podgórskiego, kotlinowego, posiada on szereg interesujących miejsc, które bez wątpienia wpadną nam w oko podczas wizyty w tym regionie naszego kraju. Co ciekawego oferuje nam Wałbrzych?

Miasto posiada szeroki wachlarz atrakcji, który przyciągnie zarówno tych najstarszych, jak i nieco młodszych uczestników wycieczki. Szczególną uwagę przykuwa Zamek Książ, jest on niezwykle okazały i zachował świetną formę. Jest on największą budowlą tego typu na całym Dolnym Śląsku oraz trzecią co do wielkości w naszym kraju. Dostępny dla turystów codziennie, więc mamy okazję podziwiać jego piękno także od wewnątrz. W tej okolicy uwagę przyciąga także Szlak Zamków Piastowskich, który wiedzie przez historyczne warownie Dolnego Śląska, a liczy aż 146 kilometrów. Podczas wędrówki, będziemy mieli okazję zobaczyć aż kilkanaście zamków ocalonych w całości bądź w jakiejś części. Będąc w Wałbrzychu, nie może nas zabraknąć w Starej Kopalni, która od niedawna jest oddana do zwiedzania, dzięki czemu możemy wejść do jej wnętrza. Znajduje się tam bardzo nowoczesne Centrum Nauki i Sztuki, w którym będziemy mieli okazję zobaczyć szereg obiektów wraz z zabytkami techniki górniczej. Wałbrzych oprócz zamków, kopalni i ciekawego szlaku oferuje nam znacznie więcej. Przebywając tutaj będziemy mieli okazję zobaczyć także Książański Park Krajobrazowy, rynek, Muzeum Porcelany, wieże, ogrody przy zamku Książ, wiele ciekawych kościołów, a także Basztę Prochową. Bez wątpienia więc w tej okolicy dostajemy gwarancję na brak nudy.

Po wyczerpującym dniu pełnym wrażeń pora na odpoczynek. Pomoże nam w tym stosunkowo duża baza kwaterunkowa w Wałbrzychu. Noclegi w mieście to szeroki wachlarz ofert, zaczynając od schronisk i pokoi gościnnych aż po kilku gwiazdkowe hotele o nieco wyższym standardzie. Ceny są odpowiednie do oferowanych warunków, zatem będąc w tej okolicy z pewnością nie przepłacimy.
Wałbrzych jest malowniczym miastem, które bez wątpienia warto odwiedzić. Szereg zabytków oraz innych atrakcji sprawią, że nikt z nas nie będzie się tutaj nudził.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *