Czy warto jesienią wybrać się do Augustowa?

W czasie wakacji do Augustowa przyjeżdża mnóstwo ludzi z całej Polski, natomiast jesienią baza noclegowa pustoszeje, a w miasteczku panuje cisza. Ci, którzy zdecydują się na pobyt w okolicy już po sezonie turystycznym, mogą liczyć na szereg udogodnień i atrakcji podczas wypoczynku. Dlaczego warto rezerwować noclegi w Augustowie pod koniec roku?

Z uwagi na zmniejszony popyt, większość kwater stoi pusta. W związku z tym, jesienni goście mogą liczyć na ciszę i spokój w pensjonatach, które latem wypełniały tłumy piszczących dzieciaków i wesołych imprezowiczów. W wielu miejscach ceny noclegów spadają, a przyjezdni mogą nieraz wynegocjować zniżki. Dlatego jesienny pobyt na Podlasiu to doskonałe rozwiązanie dla dorosłych, którzy na wczasy wyjeżdżają bez najmłodszych, a szczególnie cenią sobie relaks i wypoczynek w zacisznej okolicy.

Wprawdzie pod koniec sezonu zaczyna robić się chłodno i większość gości nie skusi się na kąpiele, ale nadal można poopalać się na plaży, pospacerować i wypożyczyć łódkę, z której na jeziorze rozciągną się wspaniałe widoki na jesienną przyrodę. Ponadto, wczesną jesienią doskonale biorą ryby, które wolą żerować w mniej upalne dni. Ci, którzy znają okolicę z wakacji przekonają się, że pod koniec roku te same zakątki sprawiają zupełnie inne wrażenie. Po deszczu spacerowicze zachwycą się szczególnie czystym powietrzem, przesyconym zapachem dzikiej macierzanki i olejków sosnowych.

Podczas zimnych wieczorów szczególną atrakcję stanowi wesołe ognisko, przy którym można podpiec kiełbaski i pośpiewać szanty. Zadowoleni będą także miłośnicy grillowania, którzy mogą korzystać z infrastruktury na plażach i w punktach widokowych, gdzie zbudowano ogólnie dostępne grille i drewniane stoły z ławeczkami.

Okoliczne puszcze na jesień wabią wielu grzybiarzy. Nie bez powodu, ponieważ z uwagi na szerokie połacie lasu i mnóstwo wilgotnych, podmokłych zakątków, w pobliżu Augustowa zwykle po deszczach następuje wysyp jadalnych grzybów. Znaleźć można tu i borowiki, i podgrzybki, i mnóstwo maślaków, a ci bardziej zaawansowani zbieracze, którzy potrafią identyfikować grzyby blaszkowate, natkną się na gąski i kanie.

Ci, którzy cenią sobie ciszę i spokój, a na wakacje wyjeżdżają bez dzieci, powinni wykupić sobie tu jesienią noclegi. Augustów zaprasza co roku po sezonie grzybiarzy i miłośników przyrody na udane spacery po puszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *