Narciarstwo w Białym Dunajcu

Biały Dunajec jest niewielką miejscowością na Podhalu. Znajduje się ona jedynie 10 kilometrów od Zakopanego. Jest więc to doskonały punkt, by zostać na dłużej, jednocześnie korzystając z atrakcji innych miast. Sam Biały Dunajec ma także wiele do zaoferowania. Znajdziemy w okolicach ciekawe trasy turystyczne, idealnie nadające się na dłuższe wędrówki lub wycieczki rowerowe. W trakcie którejś z nich możemy zajrzeć np. do Poronina.

Biały Dunajec to miejsce, gdzie spotkamy się z niezwykłą gościnnością. Właściciele wielu ośrodków wczasowych i pensjonatów to górale z krwi i kości, którzy podpowiedzą nam, gdzie się warto wybrać, przyjadą po nas, gdy złapie nas deszcz, a dodatkowo bardzo będą dbać, żebyśmy spędzili u nich miło czas. Jeśli szukamy miejsca, gdzie chcielibyśmy się zatrzymać, to możemy skorzystać w internetowej wyszukiwarki. Po wpisaniu hasła: "noclegi Biały Dunajec" pokaże się nam długa lista obiektów – baza noclegowa w tych stronach jest bardzo dobrze rozwinięta.

Zimą Biały Dunajec również tętni życiem. W okolicach działa kilka wyciągów narciarskich, a część turystów dojeżdża stąd m.in. do Zakopanego. Najbliżej jest stąd jednak do wyciągu Toko-Land. Znajdziemy tam wyciąg orczykowy o długości ponad 700 metrów. Trasa zjazdowa ma tu kilometr długości i jest doskonale oświetlona. Co ciekawe, na stoku zamontowane są głośniki, z których płynie muzyka. Oczywiście w przypadku zajścia takiej potrzeby, trasa jest ratrakowana oraz dodatkowo naśnieżana. W okolicy działa także baza gastronomiczna, co pozwala nam się posilić, gdy zgłodniejemy na stoku. Można skorzystać tu także z pomocy instruktorów i nauczyć się jazdy na nartach w szkole, gdzie uczą profesjonaliści.

Podobne ośrodki działają także w Gliczarowie Górnym oraz Gliczarowie Dolnym – dwóch wsiach, oddalonych od Białego Dunajca jedynie o kilka kilometrów. Ten pierwszy posiada trzy wyciągi orczykowe, w tym jeden przeznaczony dla dzieci. Znajduje się on na terenie ogrodzonym i specjalnie zabezpieczonym, gdzie nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwają instruktorzy. Stacja narciarska w Gliczarowie Dolnym posiada natomiast trzy trasy – w tym jedną poświęconą dla początkujących narciarzy oraz snowboardzistów. Oczywiście w obydwu ośrodkach działa także zaplecze gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu. Jeśli ktoś woli jednak narciarstwo biegowe, to może skorzystać z trasy oddanej do użytku na terenie gminy Biały Dunajec przed kilkoma laty. Jej początek znajduje się niedaleko ulicy Generała Galicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *