Ogród Bajek w Międzygórzu

Góry posiadają wielu miłośników. Wielu bowiem turystów w Polsce nie wyobraża sobie urlopu bez pieszych wycieczek górskimi szlakami. Nic w tym dziwnego, wyprawy takie bowiem zawsze dają ukojenie zmęczonym codziennym pośpiechem nerwom, pozwalają odpocząć od zgiełku codzienności i zapomnieć o drobnych problemach życia codziennego. Jak zatem nakłonić najmłodszych członków rodziny do takiej formy aktywnego wypoczynku? Otóż warto zabierać dzieci na rozmaite wyprawy w różne ciekawe okolice.

Jedną z takich właśnie miejscowości jest niewątpliwie Międzygórze. Wyjątkowo ciekawa zabudowa sprawi przyjemność najmłodszym, okoliczne restauracje zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającej klienteli, a baza noclegowa, świadcząca szeroki wachlarz usług noclegowych (Międzygórze / meteor) z pewnością nikogo nie zawiedzie. Tym bardziej, że na pieszych górskich szlakach czeka na najmłodszych nie lada atrakcja – Ogród Bajek.

Ogród Bajek to niewielki obiekt położony na zboczu Lesieńca. Aby do niego dojść z centrum Międzygórza (informacje / wikipedia) należy odbyć dłuższy spacer. Ogród ten powstał z prywatnej inicjatywy Izydora Krisiena, który cenił sobie nie tylko wartości moralne oraz wszelkie inne zalety baśni, ale jednocześnie kochał góry, którym w ten sposób pragnął oddać hołd. Od momentu powstania ogrodu w początkach dwudziestego wieku wiele się zmieniło. Miejsce to powstało poprzez zgromadzenie w jednym miejscu ciekawej roślinności wzbogaconej drewnianymi i kamiennymi figurkami baśniowymi. W dniu dzisiejszym tamtejsze zbiory są o wiele większe i z pewnością imponujące. Miejsce to z pewnością sprawi, iż wycieczka w góry stanie się wielką atrakcją dla najmłodszych uczestników wyprawy i sprawi, iż w niepamięć odejdzie nuda i zmęczenie. Do ogrodu prowadzą z Międzygórza dwa szlaki. Jednak niewątpliwą ciekawostką jest, iż w roku 2009 powstał tutaj specjalnie dla najmłodszych „Szlak Krasnala”, wiodący bezpośrednio do Ogrodu Bajek. Przybywając zatem w te okolice zarówno na letni czy zimowy urlop warto odwiedzić do magiczne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *