Różne odcienie Torunia

Kiedy słyszymy o Toruniu zazwyczaj pierwsze co nam przychodzi do głowy to Kopernik i pierniki. Każdy chyba tak postrzega to miasto. Faktycznie znajduje się tutaj dom, w którym urodził się i mieszkał ten wielki astronom. Jest tu także fabryka pierników i wyrobów cukierniczych, nosząca nazwę od jego nazwiska. Jednak to nie wszystko. Miasto to prawdziwa skarbnica zabytków historycznych, budynków i kamienic, ale również ciekawe miejsce aby miło i atrakcyjnie spędzić tutaj swój urlop, czy przyjechać na krótką wycieczkę.

O uroku toruńskiego Starego Miasta decydują między innymi ciągi wąskich uliczek, zabudowane wysokimi budynkami. Dużą rolę w historii Torunia odgrywała Wisła. Przyczyniła się ona do rozwoju miasta jako ośrodka handlu. Dzisiaj nabrzeże jest bulwarem spacerowym. Na jego prawym brzegu leży zabytkowy zespół Starego i Nowego Miasta, a także ruiny zamku krzyżackiego. Po drugiej stronie jest mnóstwo pasów zieleni. W ogóle uchodzi on za najbardziej zielone z polskich dużych miast. W wielkim parku miejskim rośnie sporo niespotykanych roślin i przeróżne drzewa. Obok niego od dawna istnieje Ogród Botaniczny, a w nim małe ZOO.

Miasto poza historią, astronomią i piernikami słynie też z zamiłowania do różnych form sportu. Piękną i dość długą tradycję posiada Aeroklub Pomorski. Korzysta on ze sportowego lotniska na krańcach miasta. Również wielbiciele aktywnego wypoczynku nie będą narzekać. Niedaleko Wisły znajduje się rezerwat leśny „Kępa Bazarowa”. Jest to idealne miejsce na spacery i wędrówki. Toruń (więcej ➤ Wikipedia) jest miastem, w którym można odpocząć. Nie znajdziemy tutaj idealnej ciszy ale jest coś, co sprawia, że takie miejsca przyciągają. Bogata historia, a jednocześnie interaktywny jej przekaz, przyciągają turystów w każdym wieku. Szeroko rozbudowana baza noclegowa zapewnia lokum dla każdego podróżnego. Luksusowe hotele o europejskim standardzie, apartamenty, pokoje gościnne i ośrodki wypoczynkowe to tylko część z tych opcji (więcej ➤ Meteor). Zaplecze gastronomiczne to restauracje z wykwintnym menu ale są też bary, pizzerie i wiele miejsc, w których można dobrze i za przystępna cenę zjeść. Jest wiele kin i teatrów. Może jeż dzisiaj zaplanować wyjazd do tego uroczego miasta. Odpoczynek i pełny relaks gwarantowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *