Włocławek – największe miasto w okolicy Pojezierza Kujawskiego

Pojezierze Kujawskie słynie raczej z bliskości przyrody, możliwości obcowania z nią, stref chronionego krajobrazu, dzięki którym jest cicho i mamy tam bardzo czyste powietrze. Jest to raczej miejsce, gdzie możemy wyciszyć się i odpocząć od problemów codziennego świata. Na tym terenie nie ma większych ośrodków turystycznych, przez co infrastruktura, a w szczególności noclegi na Pojezierzu Kujawskim (info:Kujawy) nie są zbyt dobrze rozwinięte. Najbliższej tego obszaru znajduje się Włocławek – miejscowość na samym południu województwa kujawsko-pomorskiego.

Głównym atutem tej miejscowości jest oczywiście baza noclegowa. Znajduje się tu wiele uczelni wyższych, a co za tym idzie hoteli, pensjonatów i wiele pokojów prywatnych z możliwością wynajmu. Tak więc wybierając się na wakacje w okolice Pojezierza Kujawskiego, warto jest wybrać właśnie Włocławek jako miejsce noclegowe, jest stąd bardzo blisko do największych atrakcji, do jeziora Pątnowskiego i Głuszyńskiego jest stąd zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt minut drogi samochodem, tak więc Włocławek stanowi wręcz idealną bazę wypadową w okolicę pojezierza. Miasto to jest dość stare, pochodzi z XIII wieku, dzięki czemu znajdziemy tu również wiele ciekawych zabytków, dobrym pomysłem będzie spędzenie tu jednego lub dwóch dni.

Najpopularniejszym punktem, który warto odwiedzić jest gotycka katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której datowanie szacuje się na przełom wieku XIV i XV, a jej charakterystycznym punktem są dwie bardzo wysokie wieże, które widać nie tylko z okolicy kościoła, ale także z dalszych punktów Włocławka. Co warte dodania, to fakt, że sklepienie tej katedry zostało zdobione przez samego Wita Stwosza – jednego z najbardziej utytułowanych i najsławniejszych w historii artystów, którzy zdobili kościoły. Włocławek ma również wiele innych ciekawych miejsc, takich jak stare miasto wraz z rynkiem, gdzie możemy miło spędzić popołudnie czy dla miłośników sportu – halę sportową, gdzie rozgrywa swoje mecze lokalny zespół koszykarski Anwil Włocławek, który gra na najwyższym poziomie ligowym w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *