Zwardoń na zimę

Planując wyjazd na zimowisko, zmuszeni jesteśmy podejmować bardzo poważne decyzje, ponieważ podczas nietrafionego wyboru, niestety nie będziemy zadowoleni z całej wycieczki, a przecież inwestujemy w to nie tylko swój czas, ale również pieniądze, a wydatki często nie należą do małych. Ostatnio pokazaliśmy Wam piękną górską lokalizację – Kościelisko [do sprawdzenia na blogu], dzisiaj czas na następną.

Podstawową i nie powtarzalną atrakcją regionu Zwardonia jest umiejscowienie w pięknej, górskiej scenerii, kontakt z przyrodą, widoki, nieograniczona liczba szlaków turystycznych ,górskich ścieżek zakończonych szczytami. Możemy wspiąć się na takie wzniesienia jak Rachowiec, Wielka Racza [więcej: encyklopedia], Przegibek, Rycerzowa, Hala Boracza, Hala Lipowska, Rysianka, Romanka wiele innych aż po Baranią, jak również cały Beskid Śląski ponieważ osada leży na pograniczu Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Zwardoń znajduje się w województwie śląskim, a co za tym idzie pewnie większość z nas domyśla się, że mamy tutaj ogromną ilość pięknych i ciekawych punktów. Dodatkowym atutem jest fakt, że Zwardoń graniczy ze Słowacją, a co za tym idzie – nie musimy się bać jeśli chodzi o pobyt w jednym miejscu, zawsze możemy jeden dzień poświęcić na wycieczkę za granicę naszego kraju.

Baza noclegowa nie jest ogromna lecz z każdym rokiem coraz bardziej rozwinięta [informacje: meteor]. W razie potrzeby jest również kilka większych obiektów, które powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Nie jest to miejsce z bardzo bogatą historią, ponieważ Zwardoń jest stosunkowo młodą osadą, ale bez dwóch zdań jest w stanie zaoferować nam ogromną ilość ciekawych atrakcji i urokliwych miejsc.

2 thoughts on “Zwardoń na zimę

  1. Będę mieć to na uwadze gdy będzie się zbliżał sezon zimowy, ale z zamiłowaniem czytam wszystkie wpisy! :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *